Minőségi csúcsmasszázs elérhető áron

A masszázsnak tartós hatása van testi és lelki egészségünkre, általános közérzetünkre. Javítja a vérkeringést, lazítja az izmokat, előnyös az emésztésre és a vérellátásra, aktiválja a nyirokrendszert, és mindez elősegíti a salakanyagok eltávolítását. Ez a tisztán testi hatás - amelyhez párosul a masszázst kísérő feszültségoldódás és a gondoskodás érzése - olyan jó közérzetet biztosít, amely semmilyen gyógyszerrel sem érhető el.

A masszázs egyik legalapvetőbb módszere a svédmasszázs, amit Henrik Ling fejlesztett ki Svédországban, az 1700-as években. Később a svédmasszázs szolgált a nyugati masszázstechnikák alapjául.  Ling a svédmasszázs technikáját eredetileg gyógytornaként határozta meg, aminek célja a hagyományos orvosi kezelés kiegészítése volt.

 

A svédmasszázs tulajdonképpen a fizikoterápia és a gyógymasszázs részét képező mozgásterápiás módszer. A keleti típusú energiamasszázs technikákkal szemben az anatómiai ismeretekre épül, azaz egy tudatosan és célzottan alkalmazott masszázstechnika. Mára a svédmasszázs egy igen elterjedt terápiás eljárássá vált. A masszázsstúdiók és fürdők alapvető szolgáltatásai közé tartozik, és sok más gyógymasszázs alapját képezi.

 

Kedvező élettani hatásai

 

A mindennapi stressz kedvezőtlenül hat az egészségre, a különböző szerveink működésére, feszültté teszi az izmokat, ami fájdalmakhoz vezet. A feszült állapot megszüntetésében, a fájdalom enyhítésében, az egészség helyreállításában nagy segítségre lehet a svédmasszázs. A svédmasszázs fokozza a véráramlást, elősegítve a szervezet oxigénellátását, és a méreganyagok kiürülését. Segíti az izmok regenerálódását, lerövidíti, csökkenti az izomláz tüneteit, meggyorsítja a tejsav, húgysav és egyéb anyagcserehulladékok távozását a szövetekből. A svédmasszázs anélkül fokozza a vérkeringést, hogy növelné a szív terhelését. A szalagok és inak hajlékonyabbá és rugalmasabbá válnak. Serkenti, megfiatalítja a bőrt, csillapítja az idegeket, csökkenti a stressz káros hatásait. Egyszerre pihentető és frissítő hatású. A svédmasszázs kezelés során a terapeuta több technikát, fogást alkalmaz.

 

A masszázst meg kell szokni nemcsak testileg, hanem pszichikailag is. Igazán eredményesen csak akkor lehet dolgozni, ha a páciens ismeri a masszőrt, tudja mit várhat tőle, bizalommal van iránta elfogadja a kezelés módját, és meggyőződéssel vallja annak hatásosságát.

 

Mindannyian keményen dolgozunk, hogy sikereket érhessünk el életünk bizonyos területén, vagy területein. Egyszerre kell helytállnunk otthon és a munkahelyünkön is. Ennek eredményeképpen gyakran megfeledkezünk egészségünkről, és így alakulnak ki a betegségek, gondok. Ezeket azonban könnyen megakadályozhatjuk, ha elegendő időt szánunk a kikapcsolódásra, relaxációra, regenerálódásra.

STRESSZ - napjaink rémálma, hiszen bárhogyan is próbálunk, véglegesen nem tudunk megszabadulni tőle. Ott van minden percünkben, kapcsolatainkban, munkánkban. felborítja lelki nyugalmunkat, elrabolja álmunkat, megbénítja gondolatainkat.

A stressz hatásai testünkre? Akár jeges folyóba esünk, akár egy késsel fenyegetőző támadóval futunk össze, akár első ejtőernyős ugrástól rettegünk, testünk ugyanúgy válaszol. gyorsan szükségünk van energiára, így a máj többletcukrot, azaz üzemanyagot bocsát az izmok rendelkezésére; hormonok szabadulnak fel, hogy serkentsék a szír és a fehérje átalakulását cukorrá. Növelszik a test anyagcseréje a fizikai cselekvés nagyobb energiaigényére való előkészületeként. Nő a szívritmus, a vérnyomás, a légzésszám és az izomfeszültség.

Ezért mindenképpen fontos, hogy a stresszkeltő hatásokat elkerüljük vagy megszüntessük. A relaxációs masszázs segít a lelki egyensúly elérésben, hogy az éleünk során elénk kerülő problémákat könnyebben lereagáljuk.