Minőségi csúcsmasszázs elérhető áron

Tudja-e, hogy...

  • - nyugalomban a szív percenként 60-80-szor húzódik össze?
  • - fizikai terheléskor vagy stressz hatására a percenkénti szívverések száma 200-ra is emelkedhet?
  • - a pulzusszám az egy perc alatti szívösszehúzódásokat jelzi?
  • a teljes szívizom összehúzódása adja a hallható szívdobbanásokat?
  • a szisztolés vérnyomás egészséges emberen 180-200Hgmm-ig is felemelkedhet maximális terhelés esetén?
  • - ha a vérnyomás igen magas hipertóniáról, ha igen alacsony hipotóniáról beszélünk?
  • - a vér folyékony kötőszövet?Kattints id a szöveg módosításához.



Életünk minden szakaszában szükségünk van az emberi érintésre, a gyöngédségre és a törődésre, amelyből megtudjuk, hogy nem vagyunk egyedül.
Az ember ugyanis érzelmes lény - az érintés melegsége köt másokhoz és nyugtat meg bennünket. Vannak, akik a masszázst luxusnak tekintik, és csak akkor vetik alá magukat, amikor már igen nagy szükségük van rá.
A masszázst minden időben és minden kultúrában alkalmazták. A görög és római fürdőkben rabszolgák masszírozták a vendégeket, miközben különböző balzsamokkal és olajokkal kenték be testüket.

Alvászavar?
A napi stresszből származó feszültségek gyakran megzavarják az alvást, fáradtságot, ingerlékenységet és érzelmi kimerültséget eredményezve. Így csökken a tűrő- és állóképesség, ami az új nap kihívásaival való szembesüléshez szükséges.
A relaxációs masszázs ellazítja a feszült izmokat, és megnyugtatja az idegrendszert, ami a test ritmusának lelassulását idézi elő. Ennek következtében csökken a vérnyomás, lelassul a szívritmus, mélyebb és szabályosabb lesz a légzés, és így megteremtődnek a pihentető alváshoz szükséges feltételek.

A masszázs hatása az izmokra
A megmasszírozott izomzat teljesítőképessége növekszik, az elvégzett izommunka gyorsabb és kitartóbb lesz. Rendszeres izommunka után, az izomzaton alkalmazott masszázs elősegíti a fáradtság megszűnését, az izomzat könnyebben és gyorsabban kipiheni magát, mint az egyszerű pihentetés után.

Az izomfeszesség egy része pszichés eredetű. Hosszabb ideig tartó megléte újabb görcsök eredete és újabb pszichés problémák forrása lehet. Tehát öngerjesztő és gyakran depresszióhoz, pánikbetegséghez vezet. Az izomgörcsök oldásával ezek a pszichés eredetű problémák is oldhatók. Nagy feszültség után, jól elvégzett masszázzsal a feszültséget lehet csökkenteni, ami abban jut kifejezésre, hogy a páciens a gyúrás után - ha lehetősége van rá - elalszik, vagy nagyfokú ernyedtséget érez.

Kellemes érzés, ha valaki, akit szeretünk, megsimogatja a kezünket, mert érintése örömmel tölt el. Ez a megnyugtató érzés - a lelki hatáson kívül - azzal is magyarázható, hogy kezünkön nagyon sok az érző idegvégződés, amelyek az ingereket az agyhoz továbbítják.

Egyetlen testrészünk sincs annyira elhanyagolva és eltorzulva, mint a lábunk. A természetes életmód szerint az embernek mezítláb kellene járnia, így az egyenetlen talaj állandóan dolgoztatná a talp reflexzónáit. A természetes környezet azonban megváltozott, lábunk "munkaterülete", a talaj, már nem egyenetlen, hanem simára hengerelt vagy aszfaltos. Ehhez jön még a kényelmetlenül szűk, rossz felépítésű cipő, amely ugyancsak elnyomja a vérkeringést. A tökéletlen vérellátás miatt sok embernek hideg a lába, de ami még ártalmasabb, a reflexzónák sem tudnak eleget tenni feladatuknak.
Egészségünk védelmében tehát szükséges, hogy mesterségesen masszírozzuk a reflexzónákat.